Vstupu A-týmu do jarní části – cenná remíza 2:2
...

V neděli 22.3. začal A-tým jarní část sezóny s Tempo B, druhým týmem naší tabulky. Zápas to byl pln očekávání, jak se nám podaří vstup do jara po té co trenér Miňovský přivedl přes zimní přestávku několik posil, nově promíchal hráče A i B týmu a popracoval na atmosféře v týmu.

Utkání se hrálo na hřišti Motorletu a naše základní sestava byla, Branř Daniel Zlámal; Obrana Jonatán Fišer, Adam Klášterský, Ivan Kotsabiuk, Vitalie Mereuta; Záloha Islam Antayev, Josef Kysela, Petr Bartůška, Mohamed Layadi, Filip Mrštík; útok Marcel Grund; na střídačce Luca Croce, Tomáš Čureja, Daniel Musca, Jiří Brabec, Jan Derka, Jan Novák.

Začátek zápasu byl od soupeře impozantní. Prvních 15 min hráli velmi intenzivní a důrazný fotbal s častým měněním pozic hráčů, zabíháním za obranu. V této fázi se naší defenzivní části zdálo o čertech, zejména v naší pravé části, soupeře jsme složitě naháněli. Hned při prvním útoku soupeře jsme měli ještě štěstí, že kolizi Ivana Kotsabuika s útočníkem soupeře v našem vápně, rozhodčí nevyhodnotil jako penaltu. V 7 min soupeř pláchnul po pravé straně a prohrávali jsme 0:1. Náš tým si poté na styl hry soupeře zvyknul a hra se po prvním gólu vyrovnala a šance byly na obou stranách. V 36.minutě došlo ke kolizi ve vápně soupeře a byla z toho penalta pro nás. Islam Antayev chladnokrevně uklidil k pravé tyči – na 1:1.

Druhý poločas jsme nastoupili s první změnou sestavě. Z hřiště odešel Ivan Kotsabiuk na jeho místo se přesunul Pepa Kysela a do zálohy nastoupil Luca Croce. Defenziva si navíc musela zvyknout na silný vítr, který hrál ve prospěch soupeře. Intenzita hry byla ve druhém poločase menší než v tom prvním, šanci bylo pomálu a hrál se spíše urputný fotbal. A tak diváci začali mít pocit, že by A-tým mohl se silným soupeřem uhrát cennou remízu. Soupeř však využil jednu z mála šancí ve 2.poločase a zvýšil v 82.min na 1:2. Trenér Miňovský na to zareagoval snížením obránců na 3 a poslal Adam Klášterského do útoku. Začali jsme být více nebezpeční a soupeře zatlačili v závěru utkání. Při rohu v 90.min se Adam Klášterský krásně zavěsil do vzduchu a koníčkem překonal brankáře 2:2.

A-tým sehrál proti výbornému soupeři dobré utkání a remíza má pro nás hodnotu výhry!

Střídání: 46.min Luca Croce (Ivan Kotsabiuk), 59.min Tomáš Čureja (Marcel Grund), 65.min Jan Derka (Jonatán Fišer), 78.min Daniel Musca (Islam Antayev),

Žluté karty: 53.min Luca Croce, 60.min Filip Mrštík, 84.min Mohamed Layadi,

Slovo trenéra:

Na utkání jsme se připravovali s odpovědně a po zimní přípravě jsme se na něj i velice těšili. Soupeře samozřejmě známe, respektujeme jeho kvalitu a také dle něj jsme uzpůsobili základní rozestavení našeho týmu které bylo pojato více defenzivně.

Přes nesmělý počátek jsme se v průběhu hry Tempu herně vyrovnali a dokonce si i vytvořili i více brankových příležitostí. Remíza je pak dle mého soudu spravedlivým výsledkem.

Dekuji hráčům za bojovnost a nasazení a těším se na další kolo, kde poměříme síly s MSM.