POHÁR: A-tým - FC Háje Jižní město 3:2
...

TESKAHOR POHÁR PRAHY

V prvním kole se A tým Čechie utkal s týmem FC Háje Jižní Město, z.s. Hráči měli možnost se poznat již v červnu, kdy tým Čechie nastoupil do přátelského utkání ještě v jiném složení.

Ačkoli pohárová utkání v úvodních kolech soutěže jsou brána spíš jako dobrý tréninkový doplněk, oba týmy přistoupili k zápasu s notnou dávkou energie, dynamiky a zodpovědnosti. Čechie je v procesu proměny a ladění a zdaleka nejsme na konci. Potvrdil to i tento zápas. Jednak došlo k určitým změnám pozic stávajících hráčů, tou nejcitelnější bylo posunutí kapitána Rayna W. Parrado do záložní řady, rovněž se tým rozšířil o navrátivšího se Michala Tomiho. Herní projev týmu se oživil, mezihra získala na přesnosti a přihrávky do útoční částí byly přímočařejší. A to vše v zápase, kdy proti Čechii stál soupeř aspirující ve své skupině na nejvyšší příčky tabulky, fyzicky velmi zdatný s vyspělým herním projevem.

Nám se povedlo to, co se nám nedařilo v dlouhé řadě předchozích zápasu – vstřelili jsme vedoucí branku a vedení jsme posléze ještě navýšili. Již v 7. minutě se prosadil Michal Tomi a v 16. minutě na něj navázal druhý z útoční dvojice, Marcel Grund. Žel vedení jsme neudrželi, soupeř nejdříve v 29.minutě korigoval naše vedení na 2:1 gólem z penalty a po zmatku po rohovém kopu jsme se ve 43. minutě poslali do šaten vyrovnávacím vlastňákem.

Druhý poločas pokračoval ve stejném duchu, hrál se rychlý fotbal nahoru-dolu s hezkými akcemi ale rovněž chybami na obou stranách. Oba týmy se dostali do zakončení, nám několikrát pomohla branková konstrukce. Oba týmy rovněž začali střídat, v našem případě musel hřiště opustit v 55.minutě Marcel Grund po srážce se soupeřem. Dmytro Petrenko, jenž ho nahradil se odměnil trenérům vedoucí brankou v 77.minutě po individuálním průniku po levé straně hřiště a tím stanovil i konečný výsledek utkání.

Jedna vlaštovka jaro nedělá, nicméně na týmu Čechie lze pozorovat zlepšující se trend a i když v posledním mistráku jsme působili zakřiknutě a nejistě, v tomto pohárovém zápase jsme se nadechli do podstatně lepšího výkonu i když proti nám stál velmi těžký soupeř.

Sestava – Brabec, Donát, Klášterský, Kysela, Derka,  Arzumanyan, Mrštík, Parrado ©, Bera, Grund, Tomi