Úvodní jarní prohra A-týmu z 1999 Praha 1:2
...

A-tým vstoupil do jarní sezóny I.A třídy úvodním zápasem s 1999 Praha. Náš tým si byl vědom, že nám zápas na podzim s tímto soupeřem nevyšel (prohra 4:0) a že navíc náš soupeř přes zimu získal 3 významné posily.

Úvodní sestava našeho byla viz přiložený obrázek. Prvních 10min 1. poločasu to bylo taktické osmělování z obou stran s minimem šancí a bojem o střed pole.  Po této době jsme začali překvapivě získávat převahu a soupeře přehrávat a vytvořili si 2 šance s pokusem o střelu na bránu, které obrana soupeře zablokovala. V 31. min dostal hezkou přihrávku za soupeřovu obranu Grund a soupeř ho zastavil pouze za cenu faulu v pokutovém území. Nařízenou penaltu s přehledem proměnil v 32.min náš kapitán Begovič -  1:0. Náš tým hru do konce poločasu měl pod kontrolou avšak bez dalších vyložených šancí na obou stranách.

V 2. poločase jsem držel krátce hru pod kontrolou až do 51.min, kdy soupeř využil nejistou souhru a nepovedený odkop, a jedna z posil soupeře se prokličkovala několika našimi hráči a úspěšně prostřelila našeho brankáře – 1:1. Charakter utkání se pomalu začal měnit, jistota na naší straně klesala a naopak soupeřova rostla. Nepomohlo ani postupné střídání na naší straně. A soupeř byl nakonec za svoji víru a aktivitu v 81.min odměněn, kdy míč dotlačil do sítě – 1:2. Faul v pokutovém území v 86.min na našeho kapitán Begoviče odpískán nebyl, naopak náš kapitán si za vehementní prostesty vysloužil žlutou kartu. Protože se nám nepodařila vytvořit žádná šance, soupeř po zásluze vyhrál odnesl si 3 body.

Střídání: 58.min Vildivieso (Donát), 67.min Derka (Ribeiro), 67.min Tomi (Mrštík), 73.min Čureja (Grund), 86.min Del Granado (Kysela)

Žluté karty: 77.min Karbuz, 86.min Begovič

Zveřejnil : Lukáš Klášterský, 09. března 2020