Výhra 2:1 A-týmu nad Zlíchovem
...

19.10 se náš A-tým utkal FK Zlíchov 1914. Byla to jiná podívaná než minulý týden na Přední Kopanině i přesto, že jsme hráli proti výše postavenému soupeři v tabulce a který má v týmu exligového Juna a další výborné hráče. Sychravé podzimní počasí i UMT Motorletu našemu týmu sedlo.

Od první minuty jsme hráli s velkým nasazením a chutí odčinit pachuť z minulého týdne. Hned ve 2. minutě byl velký závar před Zlíchovskou brankou, který jsme nedokázali proměnit. První velkou tutovku neproměnil Karbuz, který v 16.min dostal hezký míč za obranu, obešel brankáře, ale prudkou střelou trefil z prázdné brány pouze břevno. V 27.min. šla Del Granadova střela hodně nad bránu. Konečně v 35.min jsme vedli 1:0 po krásné akci v ose Kysela, Grund, Begovič. Kysela předvedl ukázkové vypracování akce defenzivním záložníkem. Zastavil útok soupeře na naší polovině, dovolil si obejít další 2 protihráče a poslal pas Grundovi po pravé straně do otevřené obrany. Grund se správně natlačil před obránce a poslal šajtlí pas Begovičovi na úroveň pokutového kopu. Před důrazného Begoviče předskočil obránce Zlíchova a srazil si míč do vlastní brány. Naše nadšení však Zlíchov vzápětí schladil a v 38.min srovnal ze standardky před vápnem, kdy se sešli snad jediné 2 naše chyby v tomto zápase. Parrado před vápnem zachytil míč, ale váhal s rozehrávkou a útočník Zlíchova před něj šikovně předskočil tak, že ho Parrado fauloval a byl z toho trestný kop. Náš brankář si dobře postavil zeď, ale neodhadl správně kam míč soupeř zamíří a bylo 1:1. Do konce poločasu jsme měli ještě jednu šanci, kdy Karbuz utekl po pravém křídle, ale v nadějné šanci se mu nepodařilo najít přihrávkou dobře postavené spoluhráče.

2. poločas byl stejně bojovný, oba soupeři chtěli vyhrát. Ale více sil a víra vyhrát byly na naší straně. V 54. minutě udělalo duo Čureja-Begovič celému týmu a všem fanouškům Čechie Smíchov radost. Čureja poslal z hlouby naší půle krásný pas na půlící čářu mezi obránce Zlíchova. Begovič is dobře míč zpracoval,utekl soupeřům a proměnil podél brankáře na 2:1. Od této doby jsme na hřišti dominovali a navíc poslali trenéři postupně do hry čerstvé síly - 62.min Ribeiro za Čereju, 70min Matzner za Del Granada., 75.min Petrenko za Karbuze, 80.min Croce za Grunda, 90.min Basel za Begoviče. Soupeř nás občas ohrozil svými pasy ze středového kruhu na svá křídla nebo z několika standardek, ale defenzíva našeho týmu si s tím poradila. Ke konci utkání byla na soupeři znát nervozita (předpokládali u nás svojí výhru), která vyvrcholila v 93.min. červenou kartou pro hráče Zlíchova Koláčka, za faul zezadu na unikajícího Croce. Zlíchov může být rád, že si na konci utkání neodnesl červenou kartu i jejich kapitán Kopecký, který celý druhý poločas častoval rozhodčí nevybíravými výrazy a vystupňoval je při vyloučení Koláčka, nicméně rozhodčí k němu byli milosrdní.

Tento zápas patřil k našim nejlepším tento podzim. Celý tým zápas poctivě odpracoval a všechny řady plnily své úkoly na 120% a tak se nakonec celý tým radoval ze zasloužené výhry.

Zveřejnil : Lukáš Klášterský, 23. října 2019