Remíza 0:0: A-týmu s SK Modřany
...

Deštivé počasí minulého týdne způsobilo, že se utkání s SK Modřany hrálo 9.10 v náhradním prostředí UMT Aritmy a v dost nestandardním čase 20:00.

Prvních 10 min se úvodní sestavy našeho A-týmu i Modřan do sebe zakousli a hrál se hodně běhavý a bojovný fotbal o střed hřiště bez šancí. Poté začali přibývat šance na obou stranách. Pokud jsme vystřeli na bránu soupeře, tak většinou méně razantně, rovnou do náručí brankáře Modřan nebo minuli bránu. Naše největší šance 1. poločasu byly tři. V 15minutě promáchli Karbuz i Grund v malém vápně centr z levé strany. V 21.minutě vykouzlil Mrštík krásný centr zleva, ale Grund na rozhraní desítky a malého vápna, bohužel hlavou minul bránu. Ve 23.minutě vyzval Valero pasem za obranu Karbuze, který také minul. Jako šanci nemůžeme počítat neodpískanou penaltu na Grunda v 28.minutě. I Modřany měly 3 šance. V 25 minutě náš brankář Bartůněk při výběhu na centr na hranici velkého vápna minul míč, ale Modřany šancí pohrdli a netrefili bránu. Následně v 26.minutě Modřany orazítkovali tyčku naší brány. V 29.minutě snad po jediném zaváhání (nedomluvě) našich jinak s jistotou hrajících stopérů Klášterského a Parrada, propadl míč k útočníkovi Modřan, ale ten naštěstí minul bránu.Konec 1.poločasu se změnil opět na boj o střed pole. Naše nebezpečnost se vytratila po žluté kartě Grunda, který musel hrát opatrně. Neb následně po dalším faulu, který byl způsoben kolizí s jiným hráčem z Modřan, dostal důrazné varování rozhodčího, že ještě jednou a jde s červenou kartou do šaten..

Po přestávce fanoušci úpěli, když v 52.min tečovaná střela Grunda do brány přes brankáře Modřan nepřepadla. Trenéři poslali do hry čerstvé síly, 52.min Castings vystřídal Čureju a v 58.min Matzner nahradil Petrenka. Na Modřanech se začal projevovat únava a my jsme si vytvořili několik šancí – v 60.min Grundova i Karbuzova střela branku minula. V 68.min vystřídal Berra Grunda v útoku. V 70.min jsme kopali 2 trestňáky za sebou, oba skončily brankáři Modřan v náručí. V 75. min další naše střídání Ribeiro nahradil Kyselu. Do konce utkání jsme měli převahu, kterou jsme ale nijak nezúročili. Když v 83.min Bartůněk zachránil ojedinělou šanci Modřan v 2. poločase, utkání skončilo remízou 0:0.

Konec utkání se nesl se smíšenými pocity. Radost ze získaného bodu se soupeřem v tabulce před námi a upevnění místa ve středu tabulky. Zklamání, že jsme měli na to získat i 3 body a nevyužili jsme vytěžit fakt, že brankářská jednička Modřan stála pro červenou kartu.

Zveřejnil : Lukáš Klášterský, 12. října 2019