Zasloužené vítězství A-týmu 1:2 ve Stodůlkách
...

V sobotu 14.9 nastoupil A tým na zcela novém trávníku TJ Sokolu Stodůlky k dalšímu utkání. Náš tým nastoupil posílen vírou ve svou hru i díky zápasu s SK Střešovicemi z minulého týdne. I přesto, že jsme zápas se Střešovicemi nevyhráli, byli jsme proti jednomu z kandidátů na vítězství skupiny důstojným soupeřem a 3 vítězné body si od nás neodvezli lehce. Než se dostaneme k vlastnímu zápasu, je potřeba zmínit onen nový pažit ve Stodůlkách, díky němuž bylo naše utkání okořeněno o slavnostní otvírání hřiště včetně účasti starosty místní části Prahy. Trávník byl opravdu velmi kvalitní a slavnost přinesla nebývalé množství diváků!

A-tým nastoupil v sestavě (viz přiložený obrázek), která je stále poznamenaná některými absencemi. Týmová víra v náš fotbal byla odměněna rychlým gólem Grunda v 2.minutě na 0:1. Gól nás velmi posílil a na hřišti jsme v této části 1. poločasu dominovali. Soupeř se samozřejmě snažil, ale vždy ztroskotal na dobře organizované obranné hře celého týmu. Nejvíce byl náš soupeř nebezpečný po naší levé straně, ale krajní obránce Valero si s většinou situací dobře poradil sám nebo s výpomocí stoperů či defenzivních záložníků. Naopak náš tým proháněl obranu Stodůlek a obzvláště se to dařilo vysokému a důraznému Grundovi. Bohužel od 17.minuty přišla na náš tým nervozita a začaly se hromadit individuální chyby a několikrát jsme našeho soupeře pobídli „luxusními přihrávkami“. Trest přišel brzo, v 21.minutě Stodůlky vyrovnaly hezkou kombinací středem hřiště na 1:1. V 25. minutě se bohužel při jednom ze soubojů zranil Grund a musel být v 27.minutě vystřídán. Místo něj přišel na levý okraj Chaloupka a Mrštík se posunul na hrot. Odchod Grunda zvýšil ještě více naši herní nervozitu a úplně jsme ztratili nebezpečnost směrem dopředu. Tým však byl schopen s vypětím sil vlastní chyby vždy napravit a konec poločasu jsme ustáli a udrželi nerozhodný stav.

Poločasová přestávka znamenala nejen oddech, ale zvýšený hlas trenérů v kabině a důrazné pokyny co se musí na hře 2.poločasu změnit. Hráči si to vzali k srdci a náš nástup do 2. poločasu byl stejně dobrý jako do prvního. Naše hra směrem dopředu se zrychlila a zjednodušila. Po krásné přihrávce Ribeira za záda obránců, Karbuz všem utekl a mazácky vystřelil podél brankáře a byl to v 53.minutě i náš vítězný gól na 1:2. Postupně přišli čerstvé síly stoper Jablonský za Castaignse (Parrado se posunul na defenzivního záložníka), Croce nahradil Ribeira (Croce se posunul na hrot ) a po té Petrenko za Mrštíka a Derka za Valdiviesa. Náš A-Tým celý 2. poločas držel otěže zápasu ve svých rukou. Vepředu hrozili Croce, Chaloupka i Petrenko a když si naše obrana a brankář poradili se dvěma velkými šancemi Stodůlek, zápas zaslouženě skončil vítězstvím našeho mužstva!

Tento zápas potvrdil, že jsme si přivykli na úroveň I.A třídy a máme radost z našeho umístění v tabulce. Aktuálně je mezi 3. místem a 13.místem tabulky rozdíl jen 4 bodů (počítáme, že na 2.místě jsou Střešovice nemají započtený skrečovaný zápas s 1999 Praha). Soupeři gratulujeme k hezkému novému trávníku.

Zveřejnil : Lukáš Klášterský, 16. září 2019