Starší dorost - začátek sezony
...

Po roční pauze má Čechie Smíchov opět starší dorost. Do této kategorie postoupili hráči minulého mladšího dorostu. Nutno říci, že očekávání jsou celkem velká neb hráči potvrzují první místo z minulé sezony.

Přípravu jsme začali již 12.8., jelikož první mistrovský zápas nás čekal 25.8. Dost hráčů se zúčastnilo celé letní přípravy, ale také dost hráčů jsme viděli poprvé až na pátečním předzápasovém tréninku, či dokonce až na zápase. Tým jsme doplnili o nějaké navrátilce ročníku 2001 a 2002. Tedy s doplněním týmu jsme spokojení.

První zápas nás čekal s Unionem Strašnice. Tento tým hrál již minulou sezonu ve starším dorostu a působí tedy pospolu delší dobu. To bylo vidět hlavně na začátku zápasu. Soupeř měl lepší rozehrávku, byl sehranější. My jsme se stále hledali. To se nám vymstilo v 15. minutě, kdy soupeř udeřil a vedl 1:0. To nás trochu nakoplo a za chvíli jsme vyrovnali díky našemu nejlepšímu střelci Míšovi. Pak jsme udeřili podruhé (Sosna) a vedli jsme 2:1. To bylo od nás v první půli vše. Další goly přidal už jen soupeř a tak šel do vedení 3:2. O poločase jsme si něco řekli a doufali, že se to zlepší. Hra se celkem zlepšila, byli jsme více na míči, ale pořád jsme nemohli vyrovnat. Šance na vyrovnání se nám více rozplynuli v 64. minutě, kdy rozhodčí dal přísnou červenou kartu Mahymu. Žlutá karta ano, ale červená ne. Tak jsme dohrávali v 10. To nás zřejmě nakoplo. Za 5 minut jsme šli do vedení 4:3 díky Míšovi a Ládovi. Zbytek zápasu jsme odmakali na 100%!!! Chválím všechny hráče, takto se bojuje! Konec zápasu 4:3 pro Čechii.

Do druhého zápasu jsme šli s tím, že nás Bílá hora vždy potrápila a vždy to byly těsné výsledky. Do zápasu nemohl nastoupit jak Mahy, tak kapitán Láda + další hráči. Trochu jsme se obávali, že nás Bílá hora přehraje. Ovšem Bílá hora měla ještě větší problém s hráči než my. Jejich nejlepší hráč Jarda byl zraněn a druhý nejlepší hráč Tak nám dělal velké problémy jen v první půli, jelikož se pak také zranil. Doufám, že budou tito hráči brzy fit. Zápas jsme vyhráli 5:0! Některé akce jsme měli pohledné, zvláště Tomášův gol po nahrávce Bela a Míši. Avšak občas jsme ve hře měli hluché pasáže, kdy nás soupeř držel ve vápně několik minut. Potřebujeme zrychlit práci s míčem a občas zahrát obranný odkop do dálky a nesnažit se to hrát pouze na krátko po zemi. Každopádně výhra 5:0 je zasloužená.

Příště hrajeme doma s Klánovicemi v neděli 8.9. od 17:00!!!

Zveřejnil : David Anděl, 05. září 2019