Důležité vítěztsví A-týmu na Loko Vltavín B 0:1
...

Zápas s Loko Vltavín byl čtvrtým zápasem A týmu v I.A třídě. Předchozí zápasy (jedna prohra a 2 remízy) nám ukázaly, jaký je reálný rozdíl oproti I.B třídě, kterou jsme hráli a vyhráli v minulém ročníku.

Do zápasu jsme vstupovali s pokorou, že budeme hrát se soupeřem jehož A tým hraje ČFL a taktikou vyvarovat chyb z předchozích třech utkání. Úvodní sestava musela doznat několik minut před zápasem změnu, kdy místo nemocného Karlose musel nastoupit Vojta. Navíc jsme netušili , že podmínky zápasu nebudou jednoduché - velmi horké a dusné počasí a nekvalitní povrch hřiště.

První poločas jsme měli překvapivě herně navrch, díky našemu dobrému presingu a kombinační hře, ale bohužel po šestnáctku soupeře. Kolem ní jsme nebyli nebezpeční ze hry a ani z rohů a standardek – soupeř naše útočné snažení zvládal odvracet v tréninkovém tempu. Loko Vltavím měl sice méně ze hry, ale několikrát si ze hry vypracoval dobré akce přes naší levou stranu, která nakonec vždy ztroskotaly na naší velmi dobré a kompaktní defenzivní hře a výborném brankáři. Nejvíce starostí nám však dělali soupeřovi standardky a rohy, které se nám sice dařilo eliminovat, ale vždy byly pro nás nebezpečné. Jedinou tutovku před koncem prvního poločasu, Loko Vltavín naštěstí pro nás neproměnil.

Druhý poločas přinesl výrazně větší naší nebezpečnost pro soupeře, hráčům pomohlo poločasové občerstvení v dusnu a přivyknutí k terénu na soupeře vlétly s větší energií. Naší převahu v 2. poločase Jaime podpořil příchodem čerstvých sil Rafa za Benoita, Derkíňo za Vojtu, Filip za Lukáše v 53. , 60., 65 minutě a nakonec Dmytro za Marcela a Lennon za zraněného Adama v 80. minutě. Naše tempo se postupně navyšovalo, soupeř spíše uvadal a naše akce nabíraly na nebezpečnosti a přibližovaly se blíže a blíže k brance Loko Vltavín. Bylo jen otázkou času, kdy bychom mohli skórovat. To se nakonec povedlo nádhernou střelou Roniho v 85.minutě a A-tým zaslouženě vedl 0:1. Bohužel konec zápasu se jsme si opět zdramatizovali sami - opuštěním stanovené taktiky a otevřením hry nahoru dolu, jsme umožnili soupeři několik závarů před naší brankou, která vyvrcholila v 89. minutě ve vynucený taktický faul Antonia a jeho druhou žlutou kartou, následovanou kartou červenou a jeho vyloučením. I přesto, jsme těsný vítězný výsledek udrželi.

Vítězný zápas s Loko Vltavín je velmi důležitý pro sebedůvěru týmu. Již v předchozí zápasy ukázaly, že jsme schopni hrát v I.A třídě dobrý fotbal a být důstojným soupeřem. Nicméně jsme svoji nedisciplinovaností a nevhodným způsobem hry, dohrávali v deseti a dali soupeři šanci výsledky srovnat hru a vyrovnat skóre. To se nám podařilo eliminovat až na pár posledních minut. Vítězství nad Loko Vltavínem nás stálo mnoho sil, ale je velmi důležitý pro celý tým!

Zveřejnil : Lukáš Klášterský, 03. září 2019