5. ročník ING cupu na Strahově
...

V sobotním parnu 15.6. proběhl 5.ročník ING cup, tentokrát v Praze na Strahově v areálu tréninkového centra AC Sparta Praha. Mužstva SK Čechie Smíchov se ho účastnila poprvé a rozhodně zanechala poměrně výraznou stopu.

Obsadili jsme kategorie ročníku 2007 a 2009(zde dokonce dvě mužstva) a celkem si z naší líhně zahrálo na turnaji více jak třicet malých fotbalistů.

Největší radost nám udělalo mužstvo SK Čechie Smíchov „bílá“ v kategorii U10, které prošlo celým turnajem bez jediné prohry až do finále. Zde nás přehrála domácí AC Sparta Praha a kluci tak obsadili výborné druhé místo.

Ve skupině jsme porazili Sokol Vinoř, AFC Humpolec a smírně(1:1) se rozešli i se svým pozdějším finálovým soupeřem.

Ve čtvrtfinále jsme na penalty zdolali SK Kladno a v semifinále poměrně jasně FC Neratovice-Byškovice.

Finále už bylo nad naše síly a výkonnostně vyrovnanější výběr sparťanské akademie měl navrch.

I přes tuto prohru, klobouk dolů, zvláště když si uvědomíme, že proti nám stál stejně starý soupeř, nikoliv o rok mladší hráči, jak tomu u Sparty často bývá. Poslední třešničkou pro nás bylo i individuální ocenění pro nejlepšího brankáře turnaje, které získal Kryštof Červenka.

V kategorii mladších žáků tj. U12 jsme sehráli jak povedená utkání, tak i zápasy nepříliš zdařilé. I přes slušnou kombinační hru a herní převahu u poloviny zápasů jsme byli většinou střelecky velmi neproduktivní a v rozhodujících okamžicích i chybovali individuálně. Výsledkem tak bylo konečné 8.místo.

Obdobně dopadl tým kategorie starší přípravky U10 s názvem „SK Čechie Smíchov zelená“, který obsadil 12.místo. Ale ani ten neodjížděl z turnaje zklamaný a bez výhry J

Konečně velké díky všem fandícím rodičům, což dokumentuje pár fotek i videí z tohoto turnaje.

Zveřejnil : Lubomír Červenka, 16. června 2019