A tým - SK Čechie Smíchov 1:0 TJ Sokol Cholupice
...

Ve 26.kole narazil A tým Čechie na tým ze třetí příčky tabulky, Sokol Cholupice. Byť před tímto zápasem zbývalo do konce ročníku ještě 5 zápasů, již se začíná kalkulovat, jaké by asi mohlo být umístění jednotlivých klubů. Vrchní část tabulky je hold letos hodně na těsno. Tím pádem zápas sousedících týmů je vždy šlágrem. Ne jinak tomu bylo i v případě zápasu Sokol Cholupice - Čechie Smíchov. Jenom připomínám podzimní výsledek utkání, Cholupice si ze Smíchova odvezli všechny tři body za výhru 0:1. Forma obou týmů je skvělá, domácí v jarní části ztratili tři body pouze jednou a jednou vyšli ze zápasu s remízou, my jsme na tom byli velmi podobně, pouze jedna prohra. Lze teda říct, že výsledek tohoto utkání již přímo ovlivňuje onu postupovou matematiku. Do značné míry, ne však finálně.

Za výrazného povzbuzování domácích fanoušků začal zápas opatrně z obou stran. I když jsme si po čase vytvořili územní převahu, domácí defenziva nás nepouštěla do zakončení, takže zápas se odehrával hlavně mezi oběma „velkými vápny“. Naše kombinace byly v mnoha případech průhledné a pomalé a soupeř je ubránil téměř vždy před finální přihrávkou do zakončení, kdy následně hrozil z protiútoků, z kterých i vznikly dvě největší šance domácích. Co oba týmy shodně ukázali byla skvělá fyzická příprava. Vysoké tempo se drželo po celý zápas včetně nastavených 3 minut, co při rozměrech cholupického hřiště nebylo určitě snadné. Naše šance skórovat byly hodně polovičaté a skutečně první gólová přišla až v 66.minutě, kdy se nám povedlo dotáhnou rychlou kombinaci až k žel nerazantnímu zakončení. Rozuzlení zápasu tak přinesla důslednost Pata Robinsona v 89.minutě kdy svůj první neúspěšný pokus dotáhl do zdárného konce dorážkou v leže a zasadil tak domácím K.O. V následující 4 minutách se již nikomu z týmů nepovedlo dotáhnout své akce do konce, i když podklouznutí našeho stopera téměř nabídlo domácím jít do zakončení. Obvykle nehodnotím výkon rozhodčích, tak jen krátká noticka - v tomto zápase jsem nabyl dojmu, že druhý poločas zvládli rozhodčí daleko lépe, než první, v kterém mimo jiné hlavní rozhodčí přehlédl zjevnou rukou domácích ve velkém vápně.

Ve zbylých 4 zápasech se utkáme s týmy Řeporyj, Střešovic, Radotína a Čakovic a díky aktuální podobě tabulky se bude hrát o postup až do konce soutěže. Přijďte nás podpořit.

Zveřejnil : Ivan Senci, 20. května 2019